ذهن شما طراح سرنوشت شماست.

پنج شنبه, 14 بهمن 1395 ساعت 13:06

تاثیر تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال ( TMS ) بر مغز

امروزه استفاده از تکنیک القاء امواج مغناطیسی بر روی مغز در بازه زمانی کوتاه بسیار مرسوم شده است که در یک پژوهش مشخص شده است که امواج سطوح پائین می توانند بر روی حوزه هایی از مغز تاثیر مناسبی داشته باشند اما در تحقیقات اعصاب بالینی مشخص شده است که ارسال پالس های قوی به مغز می تواند موجب صدمات جبران ناپذیری برای فرد باشد. در سال های اخیر محققان تفاوت زیادی بین پرتوهای یونیزان (اشعه ایکس، اشعه ماورای بنفش و ... ) با پرتوهای غیریونیزه (امواج مغناطیسی ، امواج رادیویی و ... ) قائل شده اند. همان طور که همه مطلع هستند پرتوهای یونیزان مشکلاتی عدیده ای در زندگی انسان ها ایجاد می کند و در مقابل پرتوهای غیریونیزه هم می توانند اثرات مخربی در زندگی ما داشته باشند که امروز از همه طرف ما را احاطه کرده اند.


بر اساس مدارک و شواهد از اثرات بهداشتی هلند در EMF که تحقیقی بر نفوذ در مغز انجام شده است نشان می دهد که پرتوهای سطوح بالا (قوی – بسیار قوی) از امواج مغناطیسی، بر ساختار و عملکرد سیستم عصبی شخص آسیب جدی وارد می کند. عملکرد این امواج با حداقل 2000 مگاهرتز به بافت زیرین غشای مغز و پوست نفوذ کرده و در آنجا جذب می شوند و با بالا رفتن پالس های بین غشائی باعث سوختن برخی از سلولهای مغز می شوند که هیچگاه قابل بازگشت نیستند.

این تحقیقات بر اساس پژوهش های آزمایشگاهی بارها مورد مطالعه قرار گرفته است تا به نتایج فعل و انفعالات تاثیر امواج های متفاوت بر مغز را مشاهده کنیم. وجود امواج هایی مانند امواج تلفن همراه، ساخت منازل با تیره آهن های زیاد و ... می تواند بر روی مغز تاثیراتی مستقیم داشته باشد. با این حال تحقیقات اخیر نشان می دهد در معرض مستقیم این امواج قرار گرفتن، می تواند باعث عارضه های پی در پی در مغز انسان شود. هر انسان روزانه در حجم بالایی از برخورد با این امواج قرار دارد و بهتر این است که حتی المقدور از چنین امواجی دورتر بشوید و از ساختار توصیه شده از شرکتها بهره ببرند. امواج می توانند بر حوزه میدان مغناطیسی موجود در بدن انسان تاثیر بگذارند و موجب اختلالات ذهن و روان بشوند.


+ چند توصیه در مورد سلامتی مغز:

  1. از میوه و سبزیجات تازه در تغذیه روزمره استفاده نمائید
  2. از دو سم سفید (شکر، نمک) به مقدار بسیار کم در تغذیه تان استفاده کنید
  3. .از کارهایی که مشغله ذهنی تان را زیاد می کنند بپرهیزید
  4. به حل جداول و معماهای پیچیده مشغول شوید
  5. .از وسایلی که امواج مغناطیسی دارند تا حد امکان دورتر بشوید
  6. گهگاهی ذهن تان را آرام کنید
  7. روزانه چندین بار در زمانهای متفاوت تفکر کنید (سوال طرح کنید و راه حل ها را بجوئید)

نام تحقیق: تاثیر تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال ( TMS ) بر مغز
ترجمه : در علوم اعصاب بالینی دانشگاه کامبیا ، مهندسی مغز

مشاهده 1134 بار