ذهن شما طراح سرنوشت شماست.

پنج شنبه, 14 بهمن 1395 ساعت 13:03

چهار راه ساده برای رسیدن به اهداف

آیا می‌خواهید سال جدید را تبدیل به بهترین و موفق‌ترین سال عمرتان کنید؟
می‌خواهم توضیح دهم که چه‌کاری می‌توانید بکنید تا این اتفاق بیفتد؟ این نکات بسیار عملی و آسان هستند، اما می‌توانند برای موفقیت تان سودمند باشند. به خواندن ادامه دهید و من به شما خواهم گفت چگونه.
چگونه در سال جدید به اهدافتان برسید؟
یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های مالی، قدرت پول‌سازی شماست! آن را سرمایه انسانی یا دارایی ذهنی‌تان می‌نامند. آنچه را که به‌طور مداوم باید انجام دهید این است که توانایی درآمدزایی خود را افزایش دهید. بالا رفتن از نردبان را تصور کنید، وقتی‌که صعود در حرفه‌تان را آغاز می‌کنید. بسیاری از مردم هیچ‌گونه توانایی درآمدزایی ندارند، اما پس از 10 یا 20 سال برخی از آن‌ها 20 تا 50 برابر بیشتر از دیگران درآمد دارند! حتی اگر از همان نقطه‌ای آغاز کرده باشند که شما شروع کرده‌اید.


راز آن‌ها چیست؟
تفاوت این افراد پس از سال‌ها تحقیق، در این است که همچنان که در حرفه خود پیش می‌روند، مهارت‌های جدیدی می‌آموزند. همچون بالا رفتن از نردبان. هر مهارت جدید توانایی شما برای دست یافتن به نتیجه بهتر و دلخواه را افزایش می‌دهد. این ارزش سهام شما را افزایش می‌دهد. این توانایی شما را برای کسب درآمد بیشتر افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید و در سال پیش رو به‌تمامی اهداف خود دست‌ یابید، ارزش‌های بیشتری خلق کنید. به همین راحتی!


چگونه سال جدید را تبدیل به یک سال عالی می‌شود؟
تنها راهی که می‌توانید برای خود ارزش بیشتری خلق کنید، یادگیری و به کار بردن مهارت‌های جدیدی است که به شما امکان دست‌یابی به نتایج دلخواه و مطلوب را می‌دهد.


1. چگونه بهترین اهداف را برای سال جدید بنویسیم؟
برخی افراد نمی‌دانند از کجا شروع کنند و چگونه اهداف خود را بنویسند.
«در ظرف 12 ماه می‌خواهم کجا باشم؟»
10 هدف را که می‌خواهید در طول این 12 ماه محقق شود را بنویسید. به اهدافی که نوشته‌اید بنگرید و با خود فکر کنید: «اگر می‌توانستم چوب جادو را تکان دهم و اهداف محقق شوند، کدامیک از اهداف می‌توانست بزرگ‌ترین تأثیر را بر زندگی من داشته باشد؟» برای بسیاری از ما اهداف مالی و اقتصادی است. برای برخی از ما ممکن است هدف تناسب‌اندام، ارتباطات یا تجارت باشد، اما برای بیشتر ما اهداف مالی مهم‌تر است. نکته مهم این است که این نکات ساده برای هر هدفی قابل‌استفاده است!


2.هر زمان تنها روی یک هدف تمرکز کنید
هدف خود را به‌صراحت و کاملاً واضح بنویسید و به عبارتی بدانید چه می‌خواهید و تاریخ تعیین کنید. سپس لیستی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا به این هدف برسید تهیه کنید. سپس پرسش بعدی که می‌خواهید از خود بپرسید این است که: «کدام مهارت بیشترین کمک را به من می‌کند تا به این هدف برسم؟» به تمام مهارت‌هایی که دارید خوب فکر کنید و یک مهارت را بیابید. بر یادگیری مهارتی تمرکز کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا به مهم‌ترین هدف خود برسید.
این فرمول دلیلی است برای اینکه چرا افراد در پایین‌ترین نقطه ممکن به بالاترین نقطه هر چیزی می‌رسند؟ موفق‌ترین افراد کسانی هستند که می‌دانند به‌طور واضح چه می‌خواهند و به کجا می‌خواهند برسند! شما باید هدفی بسیار روشن داشته باشید. سپس باید در مورد مهارت‌هایی که باید کسب کنید تا به آنجا برسید هم صریح باشید.. وقتی مهارت‌های جدید کسب می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا از نردبان موفقیت بالا بروید. هر پله جدیدی از این نردبان پتانسیل درآمدزایی شمارا افزایش می‌دهد! وقتی توانایی درآمدزایی خود را افزایش می‌دهید، موقعیت‌های جدیدی را برای خود فراهم می‌سازید. همچنان به افزودن مهارت‌های جدید ادامه دهید و همچنان برای تحقق مهم‌ترین اهدافتان رشد کنید!

3. زمان خود را مدیریت کنید
امروزه ما با انبوهی از کار و وقت محدود مواجه هستیم. شما باید از قبل برنامه ریزی کنید. ساده ترین راه تهیه لیستی از همه کارهایی است که باید در روز آینده انجام دهید. اگر بخواهید وقت خود را برای هر چیزی سرمایه گذاری کنید، باید کاری را انجام دهید که بیشترین بازده انرژی یا انرژی فیزیکی و یا ذهنی را داشته باشد.
برخی افراد تمام روز را کار می کنند و مبلغ اندکی را کسب می کنند و برخی افراد تنها زمان های دلخواه را کار می کنند و مبلغ دلخواه شان را بدست می آورند! می خواهید کدامیک باشید؟ لیستی از تمام کارهایی که می خواهید در روز بعد انجام دهید تهیه کنید و مهم ترین وظیفه را مشخص کنید. کدام مورد بیشترین ارزش را در کارتان خواهد داشت؟ بیشترین ارزش در تحقق رویاهایتان؟ ابتدا روی این وظیفه کار کنید. تا وقتی که 100% تکمیل شود روی آن کار کنید!

4. چگونه عاداتی خوب را در سال جدید ایجاد کنیم؟
هر روز را با تکمیل یک کار به عنوان اولین وظیفه در صبح آغاز کنید. این یکی از بهترین حقه های روانشناسی در موفقیت است! یک کار را به عنوان اولین کار در صبح آغاز کنید و به پایان ببرید. اگر می خواهید کاری را در صبح به پایان برسانید، مهم ترین وظیفه تان را آغاز کنید و به اتمام برسانید. هر روز قبل از اینکه کار دیگری انجام دهید، این کار را انجام دهید. این کار را به طور مداوم برای 3 هفته با تمام لذت و احساس انجام دهید و در این صورت یک عادت ایجاد کرده اید!


نتیجه گیری
با پرورش مهارت‌هایی که کسب می‌کنید، روی مهم‌ترین هدف سال پیش رو تمرکز کنید. زمان خود را با اتمام مهم‌ترین کار پیش از همه و ایجاد عادت جدید و اتمام مهم‌ترین کار پیش از باقی تمام‌کارها مدیریت کنید. اگر این 4 نکته را رعایت کنید، قول می‌دهم که در سال پیش رو موفقیتی بزرگ کسب کنید و عادتی خوب برای سال‌های آتی در خود ایجاد خواهید کرد!

ترجمه یادداشتی از برایان تریسی
منبع: Creativity Magazine

مشاهده 1022 بار